Kannata Juhlatalon säilymistä kylämme käytössä

Kaukasten Juhlatalo on kylämme keskus, toiminnan sydän, jota asukasyhdistys ylläpitää talkoovoimin. Pyrimme järjestämään siellä mm. monenlaista harrastustoimintaa, jokaviikkoisen kahvilan sekä konsertteja kyläläisten iloksi.

Koronavuodesta johtuen Juhlatalon vuokratulot ja muu tuotto on ollut aikaisempia vuosia huomattavasti heikompaa. Talon käyttökustannukset ovat suuret. Tämän vuoksi selvitämme lämmitysmuodon uudelleen järjestelyä yhdessä kaupungin kanssa.

Haluamme säilyttää talon kyläläisten käytössä. Uskomme, että se on koko alueemme asukkaiden tahtotila.

Asukasyhdistyksen vuosikokouksessa 2021 päätimme muuttaa jäsenmaksun kannatusmaksuksi.
Kannatusmaksu ohjataan suoraan juhlatalon ja luontopolun ylläpitoon. Kannatusmaksu on vain 20 euroa perhe tai yksikkö. Suuremmallakin summalla saa kannattaa toimintaa.

Mikäli koet, että voit taloudellisen tukesi sijaan tai sen ohella antaa omaa aikaasi talon toimintaan, ylläpitoon tai luontopolun hoitoon, otamme avun ilomielin vastaan. Juhlatalolle tukea antaneille annamme alennusta juhlatalon vuokrasta tarvittaessa.

Kannatusmaksun voit maksaa Kaukasten asukasyhdistyksen tilille.
Tili: FI60 2419 2100 0051 87
Maksuviite: 5555

 

Suurkiitos tuestasi!

Kommentoi

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s